Новини, Технічні особливості

Компенсатор реактивності – соціальна функція і економія

Так. Ще й це. Інверторний стабілізатор напруги «QUANT» відноситься до преміум-сегменту, і насправді це кращий за якістю роботи і функціоналу стабілізатор на ринку України. Стало вже давно традицією в подібні товари закладати соціальні функції, що приносять користь не тільки самому користувачеві, але і його оточенню, суспільно корисні опції. Наприклад, купуючи гібридний «Лексус» сам покупець міг і не думати про економію бензину на ньому. Однак, цю економію він отримає, а суспільство отримає значно менше бруду від вихлопних газів гібридного автомобіля. Популярність електромобілів, незважаючи на початкові тимчасові незручності з зарядкою (мережі зарядок ще не були розгорнуті як тепер) – забезпечувалася на чималу частину теж бажанням не гадити в атмосферу.

Так що цілком логічно, що і стабілізатор преміум-класу піклується не тільки про самомого споживача, що його встановив собі – але і про електропостачання в цілому, і як електромереж. Попутно може заощадити споживачеві трохи грошей, якщо тільки той платить за реактивну потужність (офіс, виробництво), але це вже не завжди – побутовий споживач за реактивну енергію не платить зовсім, і його лічильник її не враховує.

Компенсатор реактивності в стабілізаторі «QUANT» здатний компенсувати від 2А до 3А реактивного струму (при низькій напрузі в мережі – більша компенсація). Це, начебто й небагато. Приблизно це рівне значенню реактивної складової 20 ламп денного світла з дроселями, потужністю по 40Вт. Без компенсатора вони споживали б приблизно 5.5А повного струму, з ним – 3,5А. Максимально за місяць може бути скомпенсовано до 500ВАр * год реактивної потужності. Іноді цього вистачає, щоб увійти в показник COS «фі» щодо неперевищення споживання її, і уникнути оплати за зайву генерацію реактивної потужності в офісі або на малому виробництві. Звичайно, це не замінить компенсаторів на великому виробництві, там інший підхід (хоча самі QUANT можуть забезпечити стабілізацією і велике виробництво, так як вміють працювати в групі паралельно, і струми компенсації при цьому складаються) – але в будь-якому випадку допоможе.

Що ще корисного від компенсатора споживачеві? Попутно він працює як фільтр перешкод з електромережі, якщо є чутлива до перешкод електроніка – покращує ситуацію. Трохи покращує форму напруги (хоча і сам стабілізатор виправляє форму синуса, про що нижче). Знижує навантаження на лінію, тобто при сильно «просадженій» мережі трохи розвантажить її, на ті ж 2-3А на кожний підключений до лінії інверторний стабілізатор напруги QUANT. Якщо на лінії у всіх є подібне – то просадка може зменшитися помітно.

До речі, цікавий факт: при масовому впровадженні реактивних компенсаторів в Індії – «знайшлося» додатково 30% генеруючих потужностей. Тобто ось стільки раніше втрачалося, марно розсіюючись в проводах ліній передач, трансформаторах і обмотках генераторів.

В цьому і є соціальна функція – якщо б кожен стабілізатор в кожному будинку з самого початку (скажімо, з кінця минулого століття хоча б) був оснащений таким же бонусним компенсатором реактивності – то виробники їх таким чином істотно б поліпшили якість мереж, зменшили просадки при високих навантаженнях і втрати для постачальників електроенергії. Звичайно, кожен окремий прилад – начебто крапля в морі, а дощик?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *