Новини, Технічні особливості

Паралельна робота. Потужність + безвідмовність + гаряча заміна

Стабілізатори напруги інверторного типу QUANT вміють працювати паралельно. У них немає звичайного для подібної роботи поділу на «ведучого» і «відомих» – в паралельному з’єднанні їх потужності складаються, споживання навантаження ділиться рівно на всі паралельні стабілізатори без втрат, потрібно тільки придбати (або отримати як бонус при великому обсязі закупівлі) спеціальний пристрій Вирівнювання струмів стабілізаторів – і все. 2, або 4, або 8 входів – один загальний вихід потужністю як 2,4,8 стабілізаторів. Максимальна потужність для одного стабілізатора QUANT – 18 кВт на виріб. Значить, 8 стабілізаторів на одній фазі дадуть максимальну потужність 144 кВт на фазу, або 0,4Мвт (мегават) при трифазної мережі, трьома групами по 8 стабілізаторів. Цей випадок досить рідкісний, тому що вигідно ставити стабілізатори за місцем споживання (благо вони легкі і маленькі, щоб це було зручніше робити), тоді якість стабілізації для конкретного споживача не буде псуватися від опору самої проводки до нього.

У паралельній роботі стабілізаторів QUANT є кілька корисних переваг, які варто перерахувати, отже: при паралельному з’єднанні декількох QUANT

1. Поліпшується захищеність від небезпечних потужних викидів напруги. Кожен стабілізатор може впевнено гасити імпульси з струмом 250А, доводячи напругу в імпульсі до безпечного. Відповідно, 4 стабілізатора паралельно вже можуть гасити імпульси по 1000А (1кА), а 8 стабілізаторів – до 2000А (2кА). Захисту багато не буває, якщо мова йде про комп’ютерні зали, датацентри, де самі дані часто дорожче ніж все обладнання разом взяте.

2. Можна підвищити живучість системи, якщо сумарна потужність стабілізаторів перевищує споживане навантаження. Тоді відмова одного або навіть декількох стабілізаторів не перерве роботу системи, і не відключаючи її – можна навіть замінити будь-який з них прямо «на ходу» (дотримуючись обережності і / або забезпечивши безпечну комутацію при підключенні). Говорячи про живучість, потрібно зауважити, що п.1 теж вельми сприяє живучості системи. Якщо є «запас» по потужності на два стабілізатора, то треба зауважити – одночасну відмову двох стабілізаторів багаторазово менш вірогідний, ніж одного. Скажімо, якщо відмова за тривалий період одного стабілізатора міг бути з ймовірністю 1%, то одночасно двох в системі за цей же період – приблизно 0,01%. Загалом, це як купити два квитки лотереї і на обидва виграти Джек-Пот. На практиці треба вважати на всі випадки, і ймовірність відмови за той же період одного множити на кількість всіх, а другого на «всі мінус один», але все одно живучість системи багаторазово зростає, це головне. З урахуванням того, що відмови таких стабілізаторів, як QUANT і так краще, ніж у тиристорних, а ті вважаються вельми надійними – паралельна робота з підстраховкою дає спокійне життя навіть в режимі повного завантаження (з урахуванням резерву) і 24 * 7.

3. Можна набирати будь-яку потрібну потужність просто «зі складу», зазвичай такі потужні стабілізатори – товар штучний, роблять їх на замовлення, а багато виробників просто не мають в асортименті таких пропозицій.

4. Спрощення комутації, підвищення надійності – розподіл струмів по декільком проводам, з кількох клемників – підвищує надійність і знижує ризик поганого контакту і перегріву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *