Новини, Технічні особливості

QUANT – виправлення форми синуса

Напевно майже всі знають, що в мережі – 220В 50Гц і форма напруги – синусоїдальна. Хто не цікавився – гугл завжди готовий допомогти. Стандарт 230В давно введений вже, але за звичкою продовжують вважати як 220В номінал. Отже, чому форма синусоїдальна? Тому, що синус – це проекція точки яка обертається на вісь координат. Плавно обертається, з постійним радіусом обертання. Якщо друга вісь координат – час, то на графіку з’явиться синус.

Раз мова зайшла про обертання – вже зрозуміло, що основний любитель чистого синуса – електродвигун змінного струму, що однофазний, що трифазний. У чисто синусоїдальній формі «закладена» лише одна частота – 50Гц. Якщо форма спотворена – то і гармоніки є, то є більш високі частоти – 100,150,200,250 Гц і так далі. А більш високі частоти обертання двигуну не допомагають, зате марно перегрівають його обмотки, так як їх потужність там і розсіюється в основному (ну і в якорі ще теж). Крім того, з’являється гудіння, і гудіння також відноситься і до трансформаторів, і до дроселів тих же ламп денного світла і т.д.

Кажучи коротко – ніж морочитися шкодою гармонік – краще штатно завжди мати ситуацію, коли в розетках завжди рівно 220В, 50Гц, чистий синус. Тоді не потрібно буде зайвого клопоту – хоч би яка техніка випускалося під напругу 220В 50Гц – буде нормально працювати, для будь-якої електроніки, для будь-якого двигуна або лампи, розрахованих на 220 50Гц будуть ідеальні умови експлуатації. Навіщо експерименти «хто і що ще може витримати»? Витримувати буде інверторний стабілізатор напруги QUANT, він для цього створений, і йому це легко – так влаштований. Решта приладів: електричні двигуни, лампи, що завгодно – будуть завжди живитися тим, що для них найкраще, хоча б і могли витримати різні відхилення.

Так, але як же побутовий стабілізатор напруги QUANT виправляє синус? Дуже просто: робить заміри напруги в мережі 40000 раз в секунду (800 точок на кожен період мережевої частоти), і в кожній точці порівнює з зразковим синусом у себе в пам’яті. Якщо не відповідає – виправляє, підлаштовуючи миттєві значення вихідної напруги.

До речі, про частоту. Ось це єдине, що в наших мережах ніколи не потрібно виправляти. У нас єдина енергосистема, і якби ця частота не підтримувалася єдиної по всій країні – система пішла б в рознос з серйозними наслідками. Тому розповіді, що «під великим навантаженням частота сідає», «зменшується» – це з розряду «міських легенд». Тому на виході інверторного стабілізатора напруги QUANT завжди та сама частота, що на вході.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *