Новини, Технічні особливості

Стабілізатор як фільтр і як захист

Ви п’єте воду з водопроводу?

А коли вона йде іржава, з піском або мулом – смак не дратує?

Думаю, для цього випадку більшість має фільтр для води, та ще й після, іноді, кип’ятять перш ніж пити.

Таке ж ставлення і до їжі – піднявши яблуко з землі, викопавши картоплю або моркву із землі (або придбавши в магазині) – всі прагнуть або помити або навіть і помити і почистити, щоб не їсти брудного.

Чому ж тоді  багато з тих, хто піклується про своє здоров’я – користуються електроенергією із загальної лінії? В цю лінію і зварювальник може небезпечних імпульсів накидати, сильний вітер може дроти замкнути випадково аж до потужної іскри і перенапруги, сонячна генерація у сусіда – може різко змінити вхідну напругу, просадки і викиди, скачки – зовсім некомфортно цим користуватися, часто небезпечно цим користуватися – але користуються же!

Здоров’я домашньої техніки – не хвилює? А в самих крайніх випадках і згоріти може, і навіть спалахнути.

Може, немає можливості це виправити?

Тим часом, бувають моменти коли вже і користуватися не можна – напруга падає до 150-170 В, свідомо нижче норми (або навіть ще нижче). Або підвищення напруги таке, що освітлення горить і ніжні електронні прилади не витримують – в загальному. Тоді купують стабілізатор, як правило – ретро-моделей, тому що вони доступніші, як і все застаріле – але ефект дають. Наприклад, якщо б у вас пісок і мул з крана текли разом з водою – ви хоча б великі камінці фільтрували, а решту пройде через Ваш стравохід, чого ж хвилюватися?

Для перфекціоністів ж, бажаючих щоб в їх домашніх розетках, позначених на плані будинку як «розетка 220В» – було насправді 220В і нічого більше – є сучасні типи стабілізаторів: інверторні стабілізатори напруги.

Вони вже теж не нові (принципом їх роботи вже років 30, ймовірно) – але вони все ще актуальні, і принцип дії не скоро застаріє, бо вдосконалюється, модернізується, дає все кращу якість. Стабілізатори напруги такого типу характеризуються малими габаритами, малою вагою, тишиною в роботі, миттєвою реакцією на зміну вхідної напруги. Якісні показники їх роботи – давно вже дають можливості для покращення якості та захист в домашніх розетках. Тому купуйте їх та насолоджуйтесь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *