Новини, Технічні особливості

Захист по струму – захищаємо себе і сусідів

Захист по струму – захищаємо себе і сусідів – «ЕКО-режим»

Струмових захистів кілька:

• Швидкий (з режимом «ЕКО»)
• Повільний
• Вхідний і вихідний

Повільні захисти дають можливість короткочасно стабілізатору віддати струм більш номінального, наприклад – для запуску потужних навантажень з великим пусковим струмом. Особливостей у них немає – при тривалому перевантаженні стабілізатор обезструмлює вихід і через кілька секунд робить ще спробу стартувати. Після десятка таких спроб стабілізатор напруги починає думати, що на його виході – коротке замикання (може викликати, наприклад, пожежу в будинку, якщо струм перегріє проводку, або якщо прилад, який викликав КЗ перегріється) і відключить вхідний автомат. Чим більша кратність перевантаження – тим менший час відводиться на спробу стартувати (дивіться інструкцію з експлуатації).

Швидкий захист – обмежувач максимального струму – цікавіше, і мало у кого реалізовано з такою ретельністю (зазвичай електронні стабілізатори вихідний струм не обмежують, а при перевищенні його відразу відключаються).

Інверторний стабілізатор напруги «QUANT» вміє обмежувати вихідний струм аж до КЗ на його виході, тобто якщо через нього живиться якийсь потужний верстат, промисловий вентилятор або компресор, потужний насос – в момент старту, коли вони являють собою мало не коротке замикання – інверторний стабілізатор навіть при нульовій або малій напрузі на його виході, просадженим потужним двигуном – все ж буде давати йому пусковий струм, і дасть можливість м’яко стартувати. Але не тільки це цікаво. Припустимо, у користувача була циркулярка або лісопилка, і кожен раз при її включенні вона просаджувала мережу так, що це заважало жити сусідам на тій же лінії. Так ось, для цього в «QUANT» реалізований режим «ЕКО» в моменти пускового перевантаження: споживана з мережі потужність майже дорівнює тій, що на виході стабілізатора в будь-який момент часу. А потужність на виході (повна, активна + реактивна) завжди дорівнює добутку напруги на струм. І в момент пуску, коли струм максимальний, але напруга мінімально (просаджена навантаженням) – потужність навіть менше, ніж при номінальній напрузі виходу вже після запуску двигуна. Отже, після установки «QUANT» для живлення такого верстата / двигуна – в момент пуску двигуна мережу перестане просаджувати, а за фактом навіть номінальне споживання, вже при нормальній роботі після пуску – буде досягатися плавно, а не різким стрибком, що теж сприяє безпеці сусідів від стрибків напруги, роблячи їх плавною зміною а не стрибком.

Знову ж, сусідам стане легше жити, ця опція навіть може іноді допомогти вирішити якийсь конфлікт, з цими пусками пов’язаний.

Звичайно, пристрої м’якого пуску придумали не ми, подібне вже було – але чи досить дорого, або не так акуратно зменшували вхідний струм – а тут це безкоштовна, стандартна опція, просто частина звичайного функціоналу самого стабілізатора. Звичайно, він не через це купується, але немає нічого такого, що було б «занадто» для споживача, якщо це може йому стати у пригоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *